بخار پز, راهنما

کاربرد بخار پز و استفاده از آن

کاربرد بخار پز:

بخارپز نمودن یک روش ایده آل و بهداشتی برای پخت سبزیجات می باشد که با حفظ ارزش غذایی، به روش صد در صد سالم و رژیمی غذا را تهیه می‌کند.

درضمن شما می‌توانید از این شیوه برای طبخ دیگر مواد غذایی مثل گوشت، مرغ و غیره، حتی گرم نمودن غذا نیز بهره ببرید. بخارپز‌ها به بخاردهی باسرعت و قوی مجهزند و مصرف غذای بخارپزشده، احساس یک غذای طبیعی و رژیمی را به شما می‌دهد.

کاربرد بخار پز و استفاده از آن:

خرید بخارپز برای اشخاصی مناسب است که به فکر سلامتی خود هستند و می خواهند در غذاهای خود روغن نباشد یا کمترین روغن را داشته باشد و در عین حال خوشمزه باشد.

سلامتی و مصرف مواد خوراکی سالم با بیشترین خاصیت مغذی، پراهمیت ترین دلیل کاربران برای تهیه بخارپز می باشد.

موارد زیر ازجمله مزایای خرید بخارپز و استفاده از آن می باشند :

  • حفظ ارزش و خاصیت مواد مصرفیانواع ویتامین ها و خاصیت مواد غذایی در غذای شما باقی خواهد ماند.تمام آب مواد خوراکی بخار نمی شود و خشک نمی شود. در پخت غذا نیازی به روغن‌ ندارد.

    شما قادر خواهید بود از سایر روش های پخت نیز استفاده کنید، برای مثال مواد خوراکی را در آب بریزید و طبخ کنید، اما در این حالت همه مواد مغذی داخل آب رفته و یا به علت جوشیدن از بین خواهد رفت.

  • چندمنظوره بودن

شاید در تبلیغات این محصولات فقط بخارپز کردن سبزیجات را دیده باشید؛ ولی خبر خوش این است که شما قادر خواهید بود انواع گوشت، ماکیان،              پاستا، برنج، تخم‌مرغ و حتی صیفی جات را توسط بخارپز آماده کنید.

  • طرز استفاده آسان

توسط این محصولات می‌توانید حجم بالایی از غذا را تهیه کنید بدون آنکه احتیاج باشد ظرف دیگری را مورد استفاده قرار دهید.

نسبت به گنجایشی که این محصولات دارند بعضی از آن‌ها برای خانواده ۴ نفره و بعضی برای افراد بیشتری غذا آماده می‌کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *