سلامتی

کدام دستگاه فشار خون خانگی بهتر است؟

کدام دستگاه فشار خون خانگی بهتر است؟

بهترین دستگاه فشارسنجبرای شما، آن دستگاهی است که مطابق با نیازهای شما انتخاب می شود و تمام انتظارات شما را برطرف نماید. بنابراین:

  • اگر دنبال دقیق‌ترین دستگاه ها هستید، فشار سنج‌های جیوه‌ای بهترین فشار سنج برای شما هستند.
  • اگر قیمت برای شما نکته مهی در خرید فشار سنج است، فشار سنج‌های عقربه‌ای می توانند گزینه‌ی خوبی برای شما باشند.
  • اگر دنبال دستگاهی هستید که علاوه بر نتایج قابل اعتماد، روش استفاده‌ی ساده و ایمنی نیز داشته باشد، فشار سنج‌های دیجیتالی بهترین انتخاب برای شما هستند. لازم به ذکر است که امروزه بیشتر افراد نیز به سراغ فشار سنج‌های دیجیتالی می‌روند و از آن ها استفاده می کتتد.
 دستگاه‌های فشار خون به دو نوع بازویی و عقربه‌ای تقسیم بندی می شوند:

کاف فشارسنج‌های بازویی، روی بازو شما بسته می‌شود و در دو مدل عقربه‌ای و دیجیتالی به بازار ارائه می‌شوند:

  • فشارسنج‌های بازویی عقربه‌ای: برای استفاده از این فشارسنج‌ها لازم است بالی یا پوار فشار سنج را فشار دهید تا کاف اطراف بازوی شما باد شود. عددی که روی معیار سنج نمایان می‌شود، فشار خون شما را نشان می‌دهد. همانطور که پیش تر گفتیم فشار سنج‌های عقربه‌ای ارزان‌ترین نوع فشار سنج هستند، اما متاسفانه به سادگی خراب می‌شوند و ماندگاری ندارند.
  • فشارسنج‌های بازویی دیجیتالی: در بعضی مدل‌ها، کاف توسط خود کاربر باد می‌شود، درحالیکه در دیگر مدل‌ها، خود دستگاه اینکار را انجام می‌دهد. در این مدل فشارسنج‌ها عدد فشار خون روی یک نمایشگر کوچک ظاهر می‌شود. بعضی از فشارسنج‌ها امکان ارائه‌ی چاپ کاغذی هم دارند. استفاده از فشارسج‌های دیجیتال بسیار راحت است و بر خلاف فشار سنج های بازویی عقربه ای به آسانی خراب نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *